Magiczna siła muzyki w procesie odchudzania

magiczna-siła-muzyki-w-procesie-odchudzania

Podejmując pracę nad zrzuceniem zbędnych kilogramów oczywistym jest, że wprowadzamy odpowiednią dietę oraz wybrany rodzaj aktywności fizycznej. Ale czy zastanawialiście się nad tym, jaki wpływ na proces odchudzania może mieć muzyka? Okazuje się, że muzyka jest wielkim sprzymierzeńcem w walce z nadwagą.

Z jednej strony motywuje do wysiłku fizycznego i sprawia, że później odczuwamy zmęczenie. Dzięki temu ćwiczenia na siłowni, bieganie, jazda na rowerze, czy jakakolwiek inna aktywność fizyczna jest bardziej efektywna. A co za tym idzie – proces odchudzania przebiega sprawniej i przyjemniej.

Z drugiej strony, odpowiednio dobrana muzyka do posiłku sprzyja prawidłowemu i zdrowemu procesowi spożywania pożywienia. Naukowcy potwierdzają, że podczas jedzenia warto jest słuchać muzyki klasycznej. Spokojne tony muzyki poważnej uspokajają, wyrównują ciśnienie krwi i poprawiają krążenie. Dzięki temu jesteśmy odprężeni, pomału przeżuwamy i delektujemy się jedzeniem, zamiast objadać się bez opamiętania, szybko połykając nie przeżute dobrze do końca kawałki jedzenia. Dzięki przyjemnej muzyce cały proces spożywania posiłku trwa dłużej. Ale wolniej przeżuwając – szybciej stajemy się syci i tym samym zjadamy mniej.

Kiedy rozpoczynamy walkę z nadwagą i wprowadzamy odpowiednią dietę, bardzo często czujemy głód i w związku z tym jesteśmy zdenerwowani. Pod wpływem przeżywania negatywnych emocji chętnie sięgamy po niezdrowe i kaloryczne przekąski w postaci chipsów, solonych orzeszków itp. Oczywiście podczas odchudzania (z resztą nie tylko) tego typu „przyjemności” nie są wskazane. W tym momencie znowu możemy postawić na „magiczną siłę” muzyki. Uspokajające, albo wesołe utwory pomagają ukoić nerwy i zmniejszyć uczucie głodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *